REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Deweloperzy w Polsce mają małe długi, ich podwykonawcy olbrzymieartykuł
Pokaż artykuł
Deweloperzy w Polsce mają małe długi, ich podwykonawcy olbrzymie
Polscy deweloperzy są jedną z najmniej zadłużonych gałęzi budownictwa, w przeciwieństwie do tych, którzy na ich rzecz pracują. 4 644 firm inwestujących we wznoszenie budynków ma zaległości finansowe na prawie 193 mln zł. Jak podaje Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej, w ostatnich miesiącach udało im się jeszcze zmniejszyć zadłużenie do poziomu sprzed pandemii. Jednak na horyzoncie czekają nowe wyzwania: miliardowe długi podwykonawców, rosnące koszty materiałów budowlanych i robocizny oraz spadek popytu na nowe mieszkania.
Miasto sprzedało deweloperom dwie kolejne działki we Wrocławiu. Powstaną na nich nowe osiedla mieszkanioweartykuł
Pokaż artykuł
Miasto sprzedało deweloperom dwie kolejne działki we Wrocławiu. Powstaną na nich nowe osiedla mieszkaniowe
Gmina Wrocław sprzedała dwie kolejne działki pod zabudowę mieszkaniową. Tym razem są to nieruchomości położone w północno-zachodniej części stolicy Dolnego Śląska, na osiedlu Stabłowice w dzielnicy Fabryczna i w północno-wschodniej części Wrocławia, na osiedlu Zgorzelisko w dzielnicy Psie Pole.
N-Park w Tarnobrzegu w pełni skomercjalizowany. Wkrótce otwarcieartykuł
Pokaż artykuł
N-Park w Tarnobrzegu w pełni skomercjalizowany. Wkrótce otwarcie
N-Park w Tarnobrzegu – największy obiekt w portfolio Napollo, jest już w 100% skomercjalizowany. Otwarcie obiektu o powierzchni prawie 23 000 mkw. GLA planowane jest na październik.
ArcelorMittal Poland inwestuje ćwierć miliarda złotych w Zdzieszowicachartykuł
Pokaż artykuł
ArcelorMittal Poland inwestuje ćwierć miliarda złotych w Zdzieszowicach
Kolejna duża inwestycja ArcelorMittal Poland. Tym razem w Zdzieszowicach, w województwie opolskim. W tamtejszej koksowni, należącej do tego światowego giganta, trwa budowa instalacji redukcji tlenków azotu w spalinach i modernizacja trzech kotłów elektrociepłowni.
Zakończyła się budowa Alchemium – nowego serca nauki na Politechnice Łódzkiej [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Zakończyła się budowa Alchemium – nowego serca nauki na Politechnice Łódzkiej [FILM+ZDJĘCIA]
Zakończyła się realizacja jednej z najważniejszych inwestycji w infrastrukturę akademicką w Polsce. ALSTAL Grupa Budowlana jako Generalny Wykonawca zrealizowała nowoczesny kompleks dydaktyczno-laboratoryjny Alchemium na terenie Politechniki Łódzkiej. Oficjalne otwarcie obiektu miało miejsce w sobotę 24 maja 2025 roku i było częścią obchodów jubileuszu 80-lecia uczelni.
Trwa piąta odsłona konkursu dla najlepszych inwestorów działających w Poznaniuartykuł
Pokaż artykuł
Trwa piąta odsłona konkursu dla najlepszych inwestorów działających w Poznaniu
Trwa piąta odsłona konkursu dla najlepszych inwestorów działających w Poznaniu. Zgłoszenia można wysyłać tylko do 3 września. Tak jak w poprzednich edycjach jurorzy zwrócą uwagę na dokonania przedsiębiorców w zakresie budownictwa mieszkaniowego, obiektów usługowych oraz działań inwestycyjnych na terenach zdegradowanych.
Powstaje ostatni dolnośląski odcinek trasy S3 od Kamiennej Góry do Lubawki [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Powstaje ostatni dolnośląski odcinek trasy S3 od Kamiennej Góry do Lubawki [ZDJĘCIA]
Okres zimowy nie wstrzymał prac na inwestycji. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych wykonawca prowadzi roboty na wszystkich możliwych frontach. Stan zawansowania rzeczowego wynosi prawie 70 proc.
Coraz bliżej rozbudowy autostrady A2 między Łodzią i Warszawą o dodatkowy pas ruchuartykuł
Pokaż artykuł
Coraz bliżej rozbudowy autostrady A2 między Łodzią i Warszawą o dodatkowy pas ruchu
W przetargu na dokumentację niezbędną do rozbudowy autostrady A2 między Łodzią i Warszawą o dodatkowy pas ruchu zgłosiło się osiem firm. Jako najkorzystniejsza została wybrana oferta firmy Databout. Od powyższej decyzji GDDKiA odwołania złożyły firmy IVIA oraz Transprojekt Gdański, które również złożyły oferty w postępowaniu przetargowym. Odwołania wykonawców rozpatrzone zostaną przez Krajową Izbę Odwoławczą – GDDKiA czeka na rozstrzygnięcie.
Pod Łodzią trwa budowa podziemnego tunelu kolejowego, który połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Pod Łodzią trwa budowa podziemnego tunelu kolejowego, który połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska [FILMY]
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska. Tunel średnicowy to kontynuacja budowy dworca Łódź Fabryczna, który z dworca końcowego stanie się przelotowym. Przez ścisłe centrum Łodzi będą mogły jechać pociągi regionalne i dalekobieżne na osi wschód-zachód, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Kaliska oraz na osi północ-południe, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Żabieniec.
Powstaje nowy, podziemny, trzypoziomowy przystanek kolejowy Łódź Koziny [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Powstaje nowy, podziemny, trzypoziomowy przystanek kolejowy Łódź Koziny [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Łódź Koziny to budowany podziemny przystanek osobowy w tunelu średnicowym, położony w Łodzi, w dzielnicy Bałuty, na granicy Żubardzia i Kozin, u zbiegu ulicy Drewnowskiej z Kasprzaka i Aleją Włókniarzy w obrębie komory rozjazdowej. Koszt tej inwestycji to blisko 188 mln zł. Inwestycja realizowana z udziałem środków POIiŚ zwiększy rolę kolei w połączeniach aglomeracyjnych i dalekobieżnych.
W Centrum Praskim Koneser w Warszawie otworzyła się nowa restauracjaartykuł
Pokaż artykuł
W Centrum Praskim Koneser w Warszawie otworzyła się nowa restauracja
Centrum Praskim Koneser na warszawskiej Pradze-Północ wzbogaciło swoją ofertę o nowego najemcę. W kompleksie otworzyła się nowa restauracja – Spółdzielnia.Koneser. To siostrzany lokal casualowego konceptu Spółdzielnia, obecnego od wielu lat w łódzkim OFF Piotrkowska.
Trasa S3 na Dolnym Śląsku będzie gotowa w 2024 roku [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Trasa S3 na Dolnym Śląsku będzie gotowa w 2024 roku [ZDJĘCIA]
W województwie dolnośląskim trwa budowa ostatniego odcinka drogi ekspresowej S3. To brakująca cześć większego odcinka od Legnicy do granicy Polski w Lubawce i będąca częścią całej, prawie gotowej drogi ekspresowej S3 – która prowadzi od granicy z Czechami w Lubawce, do Świnoujścia. Oprócz tego do zakończenia całej tej wielkiej inwestycji, łączącej porty w Szczecinie i Świnoujściu z granicą polsko-czeską brakuje jeszcze tylko fragmentu S3 w Zachodniopomorskiem.
Nowe urządzenia sterujące usprawnią kolej z Krakowa w kierunku Kielc i Warszawyartykuł
Pokaż artykuł
Nowe urządzenia sterujące usprawnią kolej z Krakowa w kierunku Kielc i Warszawy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na wymianę urządzeń sterowania ruchem kolejowym pomiędzy krakowskimi Batowicami a Miechowem. Inwestycja realizowana w ramach Krajowego Planu Odbudowy i projektu pn. „Digitalizacja infrastruktury kolejowej poprzez zabudowę nowoczesnych urządzeń i systemów – Etap I” poprawi bezpieczeństwo i niezawodność ruchu kolejowego na ważnym szlaku komunikacyjnym prowadzącym z Krakowa na północ kraju.
Trwa budowa ostatniego brakującego odcinka drogi ekspresowej S3 na Dolnym Śląsku [FILMY+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa budowa ostatniego brakującego odcinka drogi ekspresowej S3 na Dolnym Śląsku [FILMY+ZDJĘCIA]
W województwie dolnośląskim trwa budowa ostatniego odcinka drogi ekspresowej S3. To brakująca cześć większego odcinka od Legnicy do granicy Polski w Lubawce i będąca częścią całej, prawie gotowej drogi ekspresowej S3 – która prowadzi od granicy z Czechami w Lubawce, do Świnoujścia. Oprócz tego do zakończenia całej tej wielkiej inwestycji, łączącej porty w Szczecinie i Świnoujściu z granicą polsko-czeską brakuje jeszcze tylko fragmentu S3 w Zachodniopomorskiem.
Budowa kolejnego odcinka drogi ekspresowej S8 Wrocław/Kobierzyce - Kłodzko coraz bliżejartykuł
Pokaż artykuł
Budowa kolejnego odcinka drogi ekspresowej S8 Wrocław/Kobierzyce - Kłodzko coraz bliżej
Budowa kolejnego odcinka drogi ekspresowej S8 Wrocław/Kobierzyce - Kłodzko coraz bliżej. 14 kwietnia do Wojewody Dolnośląskiego trafił wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla budowy drogi ekspresowej S8 pomiędzy węzłami Ząbkowice Śląskie Północ - Bardo.
W Rzeszowie powstaje nowy, 17-piętrowy budynek wielorodzinny przy rondzie Pobitno [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Rzeszowie powstaje nowy, 17-piętrowy budynek wielorodzinny przy rondzie Pobitno [FILM]
W stolicy Podkarpacia powstaje nowy, wysoki, 17-piętrowy budynek przy rondzie Pobitno. Pozwolenie na tę inwestycję zostało wydane jeszcze wiosną 2020 roku, przez poprzednie władze Rzeszowa. Projekt realizowany przez dewelopera Vispro Development zakłada powstanie budynku mieszkalnego z ponad 200 mieszkaniami oraz podziemnym garażem na 400 samochodów.
Kolejne kilometry autostrady A4 pod nadzorem odcinkowego pomiaru prędkości artykuł
Pokaż artykuł
Kolejne kilometry autostrady A4 pod nadzorem odcinkowego pomiaru prędkości
Od piątku 12 września kolejny fragment autostrady A4 objęty został nadzorem systemu odcinkowego pomiaru prędkości (OPP). Na drogach krajowych Dolnego Śląska to już trzecia lokalizacja, gdzie Główny Inspektorat Transportu Drogowego kontroluje prędkość przejazdu pojazdów.
Śląskie: Znamy wykonawcę opracowań dla drogi ekspresowej S11 w okolicy Tarnowskich Górartykuł
Pokaż artykuł
Śląskie: Znamy wykonawcę opracowań dla drogi ekspresowej S11 w okolicy Tarnowskich Gór
Firma Trakt z Katowic zajmie się przygotowaniem dokumentacji niezbędnej do ogłoszenia przetargu w trybie Projektuj i buduj dla drogi ekspresowej S11 w okolicy Tarnowskich Gór. Wartość podpisanej dziś umowy to 12 643 785,00 zł.
S19 Via Carpatia: Obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej już otwartaartykuł
Pokaż artykuł
S19 Via Carpatia: Obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej już otwarta
Kierowcy mogą od dziś korzystać z dwujezdniowej obwodnicy Kocka w ciągu drogi ekspresowej S19 Via Carpatia. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) udostępniła trasę na zasadzie tymczasowej organizacji ruchu, bo trwa jeszcze uzyskiwanie pozwolenia na użytkowanie.
Coraz bliżej budowy odcinka drogi ekspresowej S11 Poznań - Obornikiartykuł
Pokaż artykuł
Coraz bliżej budowy odcinka drogi ekspresowej S11 Poznań - Oborniki
Trwa procedura uzyskania zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla budowy 22-kilometrowego odcinka S11 Oborniki - Poznań. Planowany termin uzyskania decyzji to I połowa 2026 roku.
REKLAMA